Weź udział w V edycji konkursu EkSoc startUP!

baner V edycji konkursu EkSoc startUP!

Studenci na start!

Rusza V edycja konkursu EkSoc startUP!, który jest formą wspierania studentów i doktorantów w tworzeniu innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. Wspieramy innowacje, przedsiębiorczość i kreatywność. Jeżeli masz innowacyjny pomysł na biznes, myślisz o założeniu startupu lub firmy, ale potrzebujesz praktycznego know-how oraz wsparcia finansowego - ten konkurs jest dla Ciebie!

Adresaci konkursu

Konkurs adresowany jest do studentów i doktorantów wszystkich uczelni wyższych z województwa łódzkiego (dowolnego stopnia, trybu, kierunku). Swój pomysł na biznes możesz zgłosić sam lub jako lider maksymalnie 5-osobowej grupy.

Zadanie konkursowe i co nowego w V edycji konkursu?

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu do Organizatorów opisu swojego pomysłu na biznes. W V edycji opis ten musi być podzielony na trzy części:

1. możliwie dokładny opis pomysłu na startup / biznes (maksimum 700 słów)
  2. przewidywane strumienie przychodów, spodziewane kluczowe wydatki początkowe, spodziewane koszty bieżące (maksimum 700 słów)
  3. opis podobnych rozwiązań w Polsce i na świecie oraz wskazanie tego, czym Twój projekt miałby się na ich tle wyróżniać (maksimum 700 słów)

W oparciu o opisy projektów, Panel ekspertów wyselekcjonuje finalistów. Oceniane będą między innymi potencjał biznesowy projektu, jego unikatowość czy stopień zaawansowania lub dopracowania koncepcji.

Ponadto, w V edycji będziemy premiować projekty:

• odpowiadające na wyzwania środowiskowe i klimatyczne;
  • odpowiadające na wyzwania społeczne;
  • zgodne z koncepcją smart city,
  • ale jesteśmy również otwarci na projekty z innych obszarów, dopóki będą innowacyjne!

Z uwagi na kreatywny charakter konkursu, eksperci ostatecznie będą kierowali się swoimi subiektywnymi odczuciami na temat projektów.

Harmonogram konkursu

• Zgłoszenia Uczestników: 1-18.02.2024 r.
  • Wybór 10 Finalistów przez panel ekspertów: 26.02.2024 r.
  • Warsztaty i szkolenia dla Finalistów: marzec – maj 2024 r.
  • Opracowanie przez Finalistów szczegółowych koncepcji biznesowych oraz projektów w formie prototypów, eksponatów, wizualizacji, posterów i prezentacji przy indywidualnym wsparciu mentorów: marzec – maj 2024 r.
  • Prezentacje projektów i wybór Laureatów spośród Finalistów konkursu podczas uroczystej gali finałowej: 25.05.2024 r.

Formularz zgłoszeniowy

[Link do formularza zgłoszeniowego w MS FORMS pojawi się na stronie konkursu w dniu otwarcia zapisów, czyli 1 lutego 2024 r.]

Regulamin V edycji konkursu

Gala finałowa konkursu i nagrody

Autorzy 10 najlepszych pomysłów wchodzą do finału, a już samo wejście do grona finalistów daje ogromne korzyści dla osób myślących o własnym biznesie: około 4 miesięcy indywidualnego wsparcia mentorskiego ze strony praktyków biznesu, pakiet praktycznych szkoleń biznesowych, know-how, a także kontakty, które zaprocentują w przyszłości.

Rywalizacja o główną nagrodę pieniężną (w poprzedniej edycji było to 25 000 PLN!) rozegra się podczas Gali Finałowej, planowanej na 25 maja 2024 r.. Podczas Gali finaliści zaprezentują przed Jury i publicznością - dopracowane pod okiem specjalistów koncepcje biznesowe. Główną nagrodę wygra najbardziej innowacyjny pomysł na biznes/startup, który w ocenie Jury odpowiada na realne potrzeby i ma potencjał komercjalizacji. Jury w czasie finałowej gali konkursu może zdecydować o przyznaniu (oprócz nagrody głównej) dodatkowych wyróżnienień finansowych (np. w IV edycji wręczono 4 takie wyróżnienia, na łączną kwotę 9500 PLN). Jest o co walczyć!

Organizatorzy konkursu

Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z działającą przy nim Radą Biznesu oraz partnerami biznesowymi.