Sukces studentek z kierunku Biologia kryminalistyczna

W dniu 28 listopada 2023 r. odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Studenccy Mistrzowie Kryminalistyki, do którego zakwalifikowało się 5 spośród 12 kół naukowych z całej Polski.

Trzon pięcioosobowej drużyny reprezentującej Studenckie Koło Kryminalistyków Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, która zakwalifikowała się do II etapu konkursu, stanowiły studentki:

• Nikola Bielak
  • Amelia Bukowska
  • Marcelina Bogucka
  • Anna Grzegorowska

z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ z kierunku Biologia kryminalistyczna. W finałowym etapie konkursu zespoły miały za zadanie przeprowadzić oględziny miejsca zdarzenia (scenariusz wzorowany był na sprawie prawdziwego morderstwa z 2013 roku).

Kapituła Konkursu przyznała następujące miejsca:

1. Studenckie Koło Nauk Kryminalistycznych Akademii Policji w Szczytnie
  2. Studenckie Koło Kryminalistyków Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
  3. Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki i Medycyny Sądowej “Dispecto” Gdańskiej Szkoły Wyższej
  4. Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki i Nauk Prawnych “Corpus Delicti” WSB Merito Gdańsk
  5. Koło naukowe Kryminalistyki i Wiktymologii Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni nowoczesnym sprzętem kryminalistycznym (walizką do oględzin zewnętrznych zwłok, walizką oględzinową oraz zestawem daktyloskopijnym).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Członkowie zespołu reprezentujący Studenckie Koło Kryminalistyków (od lewej: Anna Grzegorowska, Amelia Bukowska, Aleksander Jałowiec, Nikola Bielak, Marcelina Bogucka) z dyplomem i nagrodą rzeczową.Członkowie zespołu reprezentujący Studenckie Koło Kryminalistyków (od lewej: Anna Grzegorowska, Amelia Bukowska, Aleksander Jałowiec, Nikola Bielak, Marcelina Bogucka) z dyplomem i nagrodą rzeczową.