Mieszkanie komunalne dla zdolnego studenta i absolwenta – kolejna edycja programu

Kilkanaście wyremontowanych mieszkań w centrum Łodzi czeka na nowych lokatorów – zdolnych studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Konkurs trwa do 15 grudnia 2023 r.

studenci siedzą przy stole(fot. Bartosz Kałużny, CKiPR)

Mieszkania dla uzdolnionych studentów i absolwentów UŁ

Konkurs adresowany jest do szczególnie uzdolnionych studentów i świeżo upieczonych absolwentów łódzkich szkół wyższych, którzy swoje życie zawodowe chcą związać z Łodzią.

Uprawnionymi do złożenia wniosku są:

• studenci ostatniego roku uczelni w Łodzi oraz absolwenci uczelni w Łodzi rekomendowani przez rektora uczelni, lub osobę przez niego upoważnioną, którzy w dacie złożenia wniosku nie ukończyli 30 roku życia,
  • studenci i absolwenci łódzkich uczelni, którzy chcą zamienić dotychczas zajmowany lokal mieszkalny, wynajmowany na czas trwania stosunku pracy na inny lokal, którego najem jest związany ze stosunkiem pracy,

którzy zamieszkują i pracują na terenie Miasta Łodzi.

Zgłoszenia i wnioski

Wypełniony wniosek wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w kancelarii Zarządu Lokali Miejskich przy al. Kościuszki 47 w Łodzi lub przesłać drogą pocztową na adres al. Kościuszki 47, 90-514 Łódź (liczy się data stempla pocztowego).

Druk wniosku oraz pozostałe dokumenty dostępne są na stronie Zarządu Lokali Miejskich

Na młodych i zdolnych czeka w tym roku 15 mieszkań w centrum miasta, przy ulicach: Sterlinga, Jaracza, Gdańskiej, Legionów, Radwańskiej i Wólczańskiej. Nieruchomości wyposażone są we wszystkie niezbędne media, lokatorzy mogą je urządzić po swojemu. Lokale mają od około 20 do 50 mkw. powierzchni.

lokal do wynajęciaCzynsz w mieszkaniach wyniesie 12,50 zł za 1 mkw. W tym roku czeka 15 mieszkań w centrum miasta, m.in. przy ul. Gdańskiej (fot. Radosław Żydowicz)

Materiał: Łódź.pl / Zarząd Lokali Miejskich

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR