Czekolada z misją - wenezuelski słodki finał!

Udało się! Czekoladowy warsztat z misją – Taller de chocolate con proposito – został otwarty przy rezerwacie Guaquira w Wenezueli. To inicjatywa dr Izabeli Stachowicz, która niestrudzenie, przez cały 2023 r. zbierała fundusze, aby sfinansować powstanie miejsca, gdzie kobiety z lokalnej społeczności będą miały możliwość samodzielnie rozwinąć swoją działalność i dzięki temu, nie będą musiały wyprowadzać się ze swoich rodzinnych stron w poszukiwaniu pracy.

Poza środkami pochodzącymi ze zbiórki na portalu pomagam.pl, dr Stachowicz udało się uzyskać finansowanie w Polish Aid (Ayuda Polaca) za pośrednictwem Ambasady RP w Caracas. Warsztat jest aktualnie jednym z najlepiej wyposażonych w całej Wenezueli! W inauguracji przedsięwzięcia uczestniczyły kobiety z miejscowej społeczności. Warsztat będzie pełnił funkcję produkcyjno-szkoleniową.
Wszystko odbyło się w podniosłej atmosferze 8 grudnia. W uroczystości udział wzięli pracownicy ambasady, konsul honorowa i właściciel rezerwatu Oscar Pietri wraz z lokalną społecznością.

Jestem bardzo szczęśliwa. Otwarcie warsztatu to fantastyczna wiadomość, dająca nadzieję, zwłaszcza kobietom, na zmianę i zrównoważony rozwój w tym odległym zakątku świata. To nowa szansa na miejsca pracy i tę alternatywę zarobkową, na którą bardzo liczymy. Nad wszystkim czuwa tapir, pralinki z jego wizerunkiem już niebawem.

-    mówi dr Izabela Stachowicz, która niestety nie mogła uczestniczyć w uroczystości, z bardzo miłych powodów osobistych.

Dr Izabela Stachowicz obok owoców kakaowca

O inicjatywie w mediach

Artykuł w najnowszym numerze Tygodnika Powszechnego (03.01.2024 r.)
Jak pogodzić jakościowy produkt – tu: pyszną czekoladę – z ochroną przyrody? Iza Stachowicz pokazuje, że to możliwe

Dzień dobry TVN

Radio 357

Aktualność Uniwersytetu Łódzkiego

Gratulujemy naszej naukowczyni pasji, zaangażowania i determinacji. Wyczekujemy możliwości zakupu wenezuelskich czekoladek w Polsce.

Tekst źródłowy: dr Izabela Stachowicz
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR
Zdjęcia: prywatne zasoby dr Izabeli Stachowicz

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.