„Unissued diplomas” - poruszająca wystawa na łódzkiej ASP

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oraz Akademia Sztuk Pięknych zapraszają na międzynarodową wystawę „Unissued Diplomas” poświęconą pamięci 40 ukraińskich studentów poległych podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Wystawę będzie można oglądać w Galerii Biała Ściana w Akademii Sztuk Pięknych (ul. Wojska Polskiego 121, 5 piętro) w dniach 25.04.2024 - 21.06.2024.

Wystawa "Unissued diplomas" jest inicjatywą młodych ludzi, którzy straciwszy bliskie osoby, kolegów i koleżanki z uczelni w wyniku rosyjskiej inwazji postanowili w ten sposób upamiętnić ich losy, zwracając uwagę na trwającą od ponad dwóch lat wojnę. Wystawa została do tej pory pokazana w 250 miejscach w ponad 30 krajach. Z inicjatywy dr Yaryny Khmary i studenta Gospodarki Przestrzennej Artema Luhovyi wystawa została również zorganizowana w Łodzi. Organizatorami są Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ i Samorząd Studencki ASP w Łodzi.

„Unissued Diplomas”

„Unissued diplomas” to wystawa o niespełnionych marzeniach, przerwanym życiu oraz niezrealizowanym potencjale.

„Unissued diplomas” to międzynarodowa wystawa upamiętniająca 40 ukraińskich studentów, którzy nigdy nie ukończą studiów oraz nie zrealizują swoich marzeń. Podczas wystawy w Akademii Sztuk Pięknych można będzie zapoznać się z historią młodych oraz odważnych studentów, którzy zginęli w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Każdy „niewydany dyplom” przedstawia biografię studenta lub studentki ukraińskich uczelni, która została przekazana organizatorom wystawy przez rodzinę.

Celem wystawy jest również przypomnienie wszystkim o trwającej wojnie, w której codzienne życie w Ukrainie jest nadal związane z stratami, bólem i niepewnością, jak również oddanie hołdu odwadze oraz determinacji studentów, które towarzyszyły im przez całe życie, zanim zostało ono odebrane wskutek działań wojennych.

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 25 kwietnia 2024 (czwartek) 13:00 - 21 czerwca 2024 (piątek) 00:00

"monthViewContentUid" constant not set