Epigenetyka w walce z Covid-19. Badania z udziałem naukowca UŁ

Wirus SARS-CoV-2 ma zdolność szybkiego indukowania w komórkach krwi człowieka zmian epigenetycznych, od których może zależeć ciężkość przebiegu COVID-19 - dowiedli naukowcy z międzynarodowej grupy badawczej, koordynowanej z Polski. W jej składzie znalazł się dr Dominik Strapagiel (prof. UŁ) z Pracowni Biobank w Katedrze Biofizyki Molekularnej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Dr Dominik Strapagiel (prof. UŁ), kierownik Pracowni Biobank

W oparciu o wiedzę uzyskaną przez naukowców będzie można nie tylko tworzyć zupełnie nowe testy diagnostyczne, ale także identyfikować pacjentów najbardziej zagrożonych ciężkim przebiegiem choroby i projektować innowacyjne metody leczenia.

Więcej na temat wyników badań międzynarodowego zespołu, prowadzonych z udziałem dr Dominika Strapagiela (prof. UŁ), kierownika Pracowni Biobank na WBiOŚ UŁ, przeczytasz w artykule opublikowanym przez serwis Nauka w Polsce.