Science Hub – nowa forma wsparcia współpracy biznesu z badaczami!

Ideą projektu „Science Hub UŁ” jest wzmocnienie współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z otoczeniem poprzez stworzenie ogólnouczelnianej platformy współpracy pomiędzy UŁ a partnerami zewnętrznymi. W ramach projektu organizowany jest konkurs, którego celem jest wyłonienie projektów opartych na trójstronnej współpracy pomiędzy studentem/studentką UŁ, nauczycielami akademickimi a podmiotami zewnętrznymi.

Kogo poszukujemy?

Do udziału w Konkursie zapraszamy Zespoły złożone z:

• Minimum jednej osoby studiującej na Wydziale BiOŚ UŁ,
  • Osoby o statucie pracownika UŁ sprawującej opiekę nad realizacją Projektu,
  • Osoby reprezentującej podmiot zewnętrzny (NGO, firmę, jednostkę publiczną).

Jakie projekty mogą zostać zgłoszone do konkursu?

Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty o charakterze aplikacyjnym lub działania wdrożeniowe niezależnie od dyscypliny naukowej, których celem jest rozwiązanie wyzwania/problemu ważnego dla podmiotu zewnętrznego. Zgłaszane projekty mogą być realizowane w ramach już realizowanych prac dyplomowych lub zaliczeniowych i innych form dydaktycznych czy projektów kół naukowych, prac komercyjnych, prac zleconych  itp.

Do Konkursu mogą także zostać zgłoszone projekty już rozpoczęte, lecz jeszcze nie zakończone. Zgłoszone projekty muszą zostać zakończone do 31.05.2024 r.

Co zyskuje przedsiębiorstwo?

• Wyniki zrealizowanego projektu, który odpowiada na realne potrzeby danego podmiotu.
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w realizacji projektu naukowego we współpracy z osobą sprawującą opiekę oraz osobą studiującą.
  • Możliwość udziału w szkoleniu dotyczącym zasad i procesu współpracy z Uniwersytetem Łódzkim przy projektach trójstronnych.
  • Zaświadczenie o udziale w projekcie.

Dowiedz się o szczegółach konkursu, wymaganych dokumentach i kryteriach ich oceny

Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z biurem Science Hub lub Wydziałową Ambasadorkądr Karoliną Rudnicką.