Studia w USA pod patronatem Komisji Fulbrighta

Informujemy, że otwarta jest rekrutacja do programu BioLab objętego patronatem Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, który pozwala studentom studiów magisterskich Wydziału BiOŚ UŁ na odbycie rocznego stażu, a także wykorzystanie uzyskanych wyników badań do pracy magisterskiej, w jednej z czterech uczelni amerykańskich:

* University of Virginia, Charlottesville

* University of Chicago, Chicago

* University of Texas, Dallas

* Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City

Kandydaci są zobowiązani do złożenia w Dziekanacie stosownych dokumentów, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi na stronie Komisji Fulbrighta https://fulbright.edu.pl/biolab/. Ponadto, należy dołączyć zgodę i opinię kierującego pracą magisterską ze strony naszej uczelni, popartą przez kierownika Katedry. W przypadku zakwalifikowania na wyjazd (rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w połowie marca 2019 r.) należy złożyć prośbę do Dziekana o indywidualny tok studiów w przypadku studentów I roku II° lub o urlop dziekański i zgodę na przesunięcie terminu egzaminu magisterskiego, jeśli wyjazd następuje po II roku II°.

Termin złożenia wszystkich dokumentów w Dziekanacie upływa 22 stycznia 2019 roku. Wnioski złożone w Dziekanacie, przed podpisaniem przez Dziekana będą opiniowane przez prof. dr hab. Wandę Małgorzatę Krajewską i dr hab. Pawła Stączka, prof. UŁ, koordynatorów wydziałowych odpowiedzialnych za współpracę z instytucjami w USA uczestniczącymi w tym programie. W przypadku wątpliwości, przed złożeniem dokumentów prosimy o wcześniejszy kontakt z wybranym koordynatorem.