Zaproszenie na wykład dr. Brandona Pearsona

W imieniu Katedry Neurobiologii zapraszamy Państwa na wykład, pt.

New approaches for identifying intra- and inter-generational contributors to brain disease

który wygłosi nasz gość,

Brandon L. Pearson, PhD

z German Center for Neurodegenerative Diseases Cellular and Molecular Cognition.

Wykład zostanie wygłoszony w dniu 11 kwietnia o godzinie 1200 w auli im. prof. Jakuba Mowszowicza, budynek B .

Dr. B.L. Pearson w 2012 roku na uniwersytecie Stanu Hawaje uzyskał stopień doktora w zakresie Behavioral Neurosciences. Swoją pracę doktorską przygotował pod kierunkiem Karoliny i Roberta Blanchardów. Następnie staż naukowy w zakresie neurotoksykologii i genetyki molekularnej odbył w uniwersytecie stanowym w Północnej Karolinie. Od 2015 roku pracuje w German Center of Neurodegenerative Diseases. Jego badania dotyczą mechanizmów komórkowego i środowiskowego oddziaływania na choroby neurologiczne, neurodegeneracyjne i neuropsychiatryczne. W swojej pracy wykorzystuje metody profilowania ekspresji genów, epigenetyki oraz techniki behawioralne i neurobiologiczne.

Prace dr. Brandona Pearsona (wg Google Scholar) były cytowane blisko 1200 razy, a indeks h=18.

Z wyrazami szacunku,

(dr hab. Marek Wieczorek, prof. nadzw. UŁ)