Cykl wykładów Profesora Serge Mignani

ZAPROSZENIE

Katedra Biofizyki Ogólnej Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ  oraz Akcelerator Fundacja UŁ zapraszają 2-3-4 listopada 2016r. w Łodzi na cykl wykładów Profesora Serge Mignani – naukowca i praktyka biznesowego, autora ponad 100 patentów, konsultanta dla wielu firm farmaceutycznych w Europie i USA.

• Uczestnicy wykładów zapoznają się z najnowszymi trendami w zakresie przemysłu farmaceutycznego, metodami odkrywania nowych leków oraz zastosowania nanotechnologii  w medycynie i farmacji.
  • Wykłady są przeznaczone dla naukowców, studentów, również przedsiębiorców.
  • Udział w wykładach jest nieodpłatny, wstęp wolny.  Językiem wykładów jest angielski.

Prof. Serge Mignani -„Jak odkrywa się nowe leki

HARMONOGRAM WYKŁADÓW

• Czym jest dzisiaj przemysł farmaceutyczny
  • Jak odkrywa się nowe leki
    • Nanotechnologie w medycynie i farmacji

2 LISTOPADA 2016 (środa) godz.  10:15 (3 godziny)Budynek D - Sala Rady Wydziału

ul. Pomorska 141/143, Łódź (wejście od ul. Matejki, budynek na rogu ul. Pomorskiej i ul. Matejki)

Temat:    1)    What is the pharmaceutical industry at a glance?

2)   How to find new drugs? New general approaches (Part 1)

3 LISTOPADA 2016 (czwartek) godz. 12:15 (3 godziny)  Budynek A - Aula A

ul. Banacha 12/16, Łódź

Temat:    1)   How to find new drugs? New general approaches (Part 2)

2)   Selection of new approaches in medicinal chemistry to find innovative drugs (Part 1)

4 LISTOPADA 2016 (piątek)  godz. 10:15(2 godziny)  Budynek D - Aula D

Temat:    1)   Selection of new approaches in medicinal chemistry to find innovative drugs (Part 2)

2)   Design of Nanoparticles: Transfer from the Laboratory to Clinical Setting

Prelegent: Profesor Serge Mignani

W 1977r. uzyskał stopień inżyniera w „Ecole Nationale Supereure de Chimie de Rennes”, Uniwersytetu w Rennes, Francja. W 1978 rozpoczął pracę nad doktoratem w Catholic University of Louvain-la-Neuve w Belgii pod opieką Prof. H.G. Viehe. Stopień doktora otrzymał w 1981r. W latach 1985-1986 odbył staż podoktorski na Uniwersytecie w Madison, USA.

W 1981r. rozpoczął pracę w Rhone-Poulenc (obecnie Sanofi) w Vitry Research Center, gdzie był kierownikiem Departamentu Chemii Medycznej i Dyrektorem Naukowym. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół chemii medycznej, syntezy organicznej, nanotechnologii i dostarczania leków. Jest autorem ponad 120 artykułów naukowych, ponad 100 patentów i ponad 70 wykładów plenarnych na konferencjach.

W 2010r. został Narodowym Przedstawicielem Francji w IUPAC Division of Chemistry and Human Health.

Obecnie prof. Serge Mignani jest na wczesnej emeryturze, ale pozostaje konsultantem w kilku dużych i średnich przedsiębiorstwach farmaceutycznych we Francji i USA i w instytutach badawczych we Francji, Portugalii i USA. Prowadzi kursy szkoleniowe z nowoczesnej chemii medycznej na kilku uniwersytetach (Francja, Wielka Brytania, Chiny, Belgia, Portugalia i Maroko). W 2014r. został mianowany na stanowisko profesora w Europejsko-Śródziemnomorskim Uniwersytecie w Fez, Maroko.

Kontakt z organizatorami:

Ewa Postolska, tel. 508 390 708  tel. 42 635 4984

ciat.uni.lodz.pl / Akcelerator Technologii Fundacja UŁ.

Organizacja wykładów została dofinansowana przez Urząd Miasta Łodzi.