Prof. M. Kolanowska o nowym gatunku storczyka w TVN

Prowadziła badania w Ekwadorze, Kolumbii, teraz przyszedł czas na Boliwię. Dr hab. Marta Kolanowska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w programie DDTVN opowiedziała o nowych odkryciach dotyczących storczyków. Nieznany dotąd gatunek orchidei nazwano Ponthieva boliviensis.

- Kraje tropikalne są o tyle ciekawym miejscem badań, że jest mała szansa, że coś nowego się nie znajdzie. Eksploracja tych terenów jest na bardzo niskim poziomie. A Boliwia należy do krajów wyjątkowo słabo zbadanych. Nowy gatunek należy do rodzaju Ponthieva, czyli podobnych gatunków jest troszeczkę, ale tak naprawdę odróżniającą cechą jest jeden płatek - wyjaśnia dr hab. Marta Kolanowska.

Zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu.

Wcześniejsze badania w Kolumbii.